اخبار سایت

چیدمان خانه به سبک مینیمال

سبک مینیمال

به احتمال زیاد عبارات طراحی داخلی و طراحی به سبک مینیمال را زیاد شنیده باشید. سبک مینیمال، سبکی از طراحی و چیدمان است که، روز ‌به ‌روز به تعداد طرفداران آن‌ها اضافه می‌شود. در سبک مینیمال، بیشتر افرادی، طالب آن هستند که اعتقاد دارند زیبایی در سادگی می‌باشد و علاقه دارند فضای منزل‌شان از کمترین آشفتگی بصری برخوردار باشد. به زبان ساده، افرادی که علاقه دارند محیط منزل‌شان ساده باشد و خیلی شلوغ نباشد، به این مدل از طراحی روی می‌آورند. در این بلاگ از خانه آرا قصد داریم سبک مینیمال در طراحی خانه را بررسی کنیم و نکاتی را در این رابطه برای شما بازگو نماییم. با ما همراه باشید.

سبک مینیمال چیست؟

به طور کلی سبک مینیمال در طراحی خانه به سبکی از طراحی گفته می‌شود که متمرکز بر ساده‌گرایی و عدم استفاده از وسایل غیر ضروری می‌باشد. سبک مینیمال به دور از هر گونه تجملات است و صرفاً تمرکزش بر روی وسایلی است که در زندگی روزمره‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای‌تان اهمیت دارند. همچنین در این سبک عموماً از رنگ‌های خنثی و روشن استفاده می‌گردد. دقت کنید اگر قصد دارید از سبک طراحی مینیمال استفاده نمایید باید بتوانید از تجملات دوری نمایید.

سبک مینیمال
سبک مینیمال

در سبک مینیمال در طراحی خانه، بهتر است تا از یک رنگ فقط استفاده نمایید. ولی اگر علاقه دارید تا از رنگ‌های بیشتری استفاده نمایید، می‌توانید در نهایت از دو یا سه رنگ نیز استفاده نمایید. توجه کنید که در این نوع سبک، هر چقدر که تعداد رنگ‌هایی که در این نوع طراحی استفاده می‌نمایید کمتر باشد، به سبک مینیمال نزدیک‌تر خواهد بود.

در حالت کلی، برای داشتن یک چیدمان مینیمال باید وسایل غیر ضروری را حذف نمایید. در این نوع از طراحی هر چقدر از تزئینات محیط بکاهید، به مفهوم واقعی سبک مینیمال نزدیک‌تر خواهید شد.

نکاتی در مورد سبک طراحی مینیمال

در چیدمان منزل و یا محل کار به سبک مینیمال، رعایت کردن یکسری موارد مهم می‌باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

  1. رعایت اصول سادگی و اجتناب از تزئینات

قبل‌تر هم گفتیم که در سبک طراحی مینیمال باید تزئینات را تا جایی که امکان دارد کم کنید و بر روی سادگی تمرکز کنید. حتماً نیاز نیست تمامی فضاها و دیوارهای خانه‌ شما با چیزی اشغال شده باشد، بعضی از فضاها را نیز به حال خود رها کنید. هر چقدر که تزئینات منزل و محیط کار شما کمتر باشد، ذهن و چشم شما نیز در طول روز کمتر خسته می‌شود.

  1. استفاده از مبلمان ساده

در سبک طراحی مینیمالیستی منزل شما می‌بایست سعی کنید از مبلمان‌های ساده و بدون تجمل استفاده نمایید. تجمل و شلوغی مبلمان پیچیدگی فضا را افزایش خواهد داد.

  1. داشتن نور پردازی مناسب

یکی از نکات بارز در طراحی سبک مینیمال استفاده از نور طبیعی است. نور باعث می‌شود که فضا به طور یکنواخت و آرامش‌بخش روشن گردد.

طراحی مینیمال
طراحی مینیمال
  1. دقت به جزئیات

دقت کنید که در طراحی مینیمال در خانه، توجه به جزئیات بسیار مهم می‌باشد. هر جزئیاتی که در فضا وجود دارد، می‌بایست با دقت و انتخاب دقیقی انجام گردد.

  1. انتخاب آگاهانه

برای طراحی در این نوع سبک، سعی کنید وسایلی را انتخاب نمایید که نیاز شما را پوشش می‌دهند. همچنین از خرید وسایل اضافی پرهیز نمایید.

سخن پایانی

در این بلاگ سعی کردیم تا شما را با یکی از سبک‌های ساده ولی زیبا آشنا کنیم. همان طور که گفتیم در این سبک از غیر ضروری‌ها بپرهیزید تا ضروری‌ها بیشتر به چشم بیایند. شما با استفاده از این نوع سبک بازدیدکنندگان را مجذوب سادگی منزل خود می‌نمایید تا دارایی‌هایتان. همچنین این نوع سبک بیشتر برای کسایی مناسب است که شلوغی محیط بر تمرکز آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *