اخبار سایت

ایده‌های بازسازی آشپزخانه

ایده‌های بازسازی آشپزخانه

امکان خرید خانه نوساز برای همه افراد وجود ندارد، اگر کسی تمایل دارد در یک بخش خانه تغییراتی ایجاد نماید، بهترین راه بازسازی است. بازسازی مجموعه فعالیت‌هایی است که باعث به وجود آمدن تغییرات جزئی یا کلی می‌شود. زمانی که از بازسازی خانه صحبت می‌کنیم، بازسازی آشپزخانه از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه نماییم. یک خانم خانه‌دار بیش‌تر زمان خود را در آشپزخانه صرف می‌کند، بنابراین دکوراسیون و طراحی آشپزخانه برای فرد اهمیت بسیاری دارد. بازسازی آشپزخانه به دو صورت جزئی و کلی انجام می‌شود. در بازسازی کلی آشپزخانه احتمال دارد کاشی آشپزخانه، کابینت، سرامیک، لوله کشی آشپزخانه کاملاً عوض شود. اما بازسازی جزئی آشپزخانه می‌تواند شامل تعمیر یا ترمیم بخش‌های مختلف آشپزخانه از جمله کابینت‌ها باشد.

بازسازی آشپزخانه شامل کارهای مختلفی می‌شود و ما قصد داریم مهم‌ترین ایده‌های بازسازی آشپزخانه را برای شما مثال بزنیم:

 • تغییر کابینت آشپزخانه
 • تغییر کاشی بین کابینت‌ها
 • نورپردازی آشپزخانه و کابینت‌ها
 • تغییر طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه
 • ایمن سازی آشپزخانه
 • اصلاح سقف کاذب و دکورهای سقفی
 • تغییر در پوشش کف آشپزخانه
 • اپن کردن آشپزخانه

همانطور که گفتیم بازسازی یک آشپزخانه می‌تواند شامل همه یا بعضی از موارد بالا باشد. اما به طور معمول تعویض و یا بازسازی کابینت‌ها از محبوبیت بیش‌تری برخوردار است. بازسازی و ترمیم کابینت‌ها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود، از جمله:

 1. استفاده از روکش آماده برای بازسازی کابینت‌ها

این روش معمولاً برای بازسازی کابینت‌های ام دی اف مورد استفاده قرارمی‌گیرد. روکش‌های آماده با طراحی و رنگ‌های بسیار متنوعی تولیدمی‌شوند و زیبایی و جلوه خاصی به کابینت می‌دهند.

 1. استفاده از رنگ برای بازسازی کابینت‌ها

   رنگ‌های متنوعی در بازار وجود دارند که برای بازسازی در چوبی کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ‌ها مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند وبهترین گزینه برای بازسازی در چوبی کابینت محسوب می‎‌شوند.

 1. استفاده از هنر پتینه کاری برای بازسازی کابینت‌ها

   پتینه‌ کاری یا کهنه کاری از هنر‌های قدیمی است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. در پتینه کاری می‌توان با رنگ‌های خاص، جلوه‌های زیبایی را درکابینت‌های جدید ایجاد کرد.

 1. استفاده از روکش پی وی سی برای بازسازی کابینت‌ها

روکش پی وی سی کیفیت بسیار بالایی دارد و به دلیل داشتن مقاومت زیاد در برابر رطوبت، در محیط های مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از روکش پی وی سی بهترین گزینه برای بازسازی کابینت‌هایی است که به دلیل وجود رطوبت ورم کرده اند.

سخن پایانی

هر یک از شیوه‌های بازسازی هزینه‌های متنوعی را به فرد متقاضی متحمل می‌کند اما استفاده از این روش‌ها مزایای بسیاری را به همراه دارد که ارزش هزینه کردن را دارند. به طور کلی بازسازی بخش‌های مختلف، در صورتی که درست و اصولی انجام شود، در مقایسه با تعویض به هزینه کمتری نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *