اخبار سایت

تزئین خانه با آثار هنری

آثار هنری

قطعاً استفاده از آثار هنری خانه‌ی شما را گرم و زیباتر می‌کند که با هر بار دیدن این آثار لذت می‌برید. برای اینکه بتوانید به راحتی از آثار هنری در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید، نکاتی را برای شما بیان خواهیم کرد.

  • برنامه‌ریزی کنید.

برای خرید آثار هنری عجله نکنید، تصمیم بگیرید، برنامه‌ریزی کنید و در آخر خرید کنید.

  • فضای کافی

قبل از خرید آثار هنری، دیوار یا فضای مورد نظر را اندازه بگیرید تا بدانید چقدر فضا در اختیار دارید. همچنین بهتر است تمام فضای دیوار پوشانده نشود.

  • انتخاب مکان درست

انتخاب مکان درست جهت نصب اثر هنری از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، چون سایر وسایل خانه را نیز می‌تواند بهتر نشان دهد. به عنوان مثال استفاده از آینه مدرن درکوراسیون داخلی منزل اگر در مکان درستی نصب گردد، جلوه بهتری به منزل شما خواهد داد.

  • تناسب آثار هنری

یکی از نکات مهم تزئین خانه این است که اثر هنری با سایر وسایل خانه تناسب داشته باشد. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید شما نباید یک اثر هنری را تنها به دلیل زیبایی آن خرید کنید.

  • توجه به نورپردازی

به نور پردازی فضا توجه کنید. به طور مثال جایی که نور کمی دارد و بیشتر مواقع تاریک است، جای مناسبی برای نصب اثر هنری نیست، مگر در صورتی که بتوانید برای نورپردازی آن قسمت برنامه‌ریزی کنید.

  • رنگ دیوار را در نظر بگیرید.

موقع انتخاب تابلو و اثر هنری به رنگ و طرح دیوار توجه کنید، تا در نهایت یک فضای شلوغ و به هم ریخته نداشته باشید. مثلاً اگر دیواری با طرح کاغذ شلوغ دارید، این دیوار مناسب نصب اثر هنری پر رنگ و لعاب نیست.

  • زیادروی نکنید.

به زبان ساده در استفاده از آثار هنری زیاده‌روی نکنید. نباید همه دیوارها و اتاق‌ها پر از تابلو و آثار هنری باشد. در هر مکان سعی کنید یک اثر هنری شاخص داشته باشید، قرار دادن دو اثر هنری بزرگ در دو طرف یک اتاق، بیشتر باعث سردرگمی می‌شود.

نتیجه‌گیری

استفاده از آثار هنری در فضای خانه باعث آرامش و بهبود سلامت روان می‌شود. هنگام دکوراسیون داخلی خانه حتما نباید از لوازم گران قیمت استفاده کنید. در نظر داشته باشید در یک طراحی خوب و حرفه‌ای می‌بایست همه چیز متعادل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *