اخبار سایت

تعمیر روشویی شکسته

خرید روشویی

شاید برای شما پیش آمده باشد که روشویی هنگام نصب یا افتادن جسم سنگینی روی آن ترک برداشته و یا شکسته شده باشد. شاید اولین راهی که به ذهن‌تان می‌رسد تعویض آن باشد ولی بهتر است قبل از تعویض روشویی، آموزش ترمیم و تعمیر روشویی را با ما در این مقاله دنبال کنید.

چطور روشویی شکسته را تعمیر کنیم؟

تعویض کلی روشویی قطعاً هزینه بیشتری نسبت به تعمیر آن دارد. در مرحله اول باید بررسی کنیم جنس روشویی از چیست چرا که ترمیم شکستگی روشویی متناسب با جنس روشویی متفاوت است در مرحله بعد با بررسی مقدار شکستگی و هزینه‌ها انتخاب کنید تعمیر روشویی گزینه بهتری است یا تعویض کلی آن.

تعمیر روشویی شکسته
تعمیر روشویی شکسته

وسایل مورد نیاز

 • رزین یا چسب اپوکسی دوجزئی
 • کاردک
 • سنباده
 • آچار و دریل

مراحل تعمیر ترک روشویی

 1. تمیز کردن روشویی، آن قسمت از روشویی که دچار ترک یا شکستگی شده است را سنباده بزنید. می‌توانید از یک سنباده ریز استفاده کنید و این کار را اینقدر ادامه بدهید تا وقتی دست‌تان را روی آن قسمت می‌کشید تیز نباشد. نکته اگر ترک سطحی است بهتر است سنباده نزنید
 1. شستن روشویی، بعد از سنباده زدن، روشویی را کامل بشویید و قسمت آسیب دیده را بهتر است با یک شوینده ساینده مانند آژاکس تمیز کنید تا برای استفاده از چسب آماده شود. مرحله بعد با یک حوله تمیز روشویی را خشک کنید و همچنین یک ساعت زمان دهید تا کاملاً خشک شود. توجه کنید چسب روی سطح خیس و مرطوب تاثیری نخواهد داشت.
 2. بعد از آماده سازی سطح آسیب دیده، دو قسمت اپوکسی را باید ترکیب کنید حال برای اینکه کار تعمیر شما با کیفیت و تمیز شود می‌توانید رنگ چسب خود را متناسب با رنگ روشویی انتخاب کنید، چسب‌های اپوکسی قابلیت رنگ پذیری دارند.
 3. با استفاده از کیت داخل چسب اپوکسی، محتویات داخل جعبه را با توجه به نسبتی که روی جعبه درج شده است مخلوط کنید.
 4. اگر قسمت آسیب دیده روشویی فقط یک ترک است و شکستگی ندارد با استفاده از کاردک مخصوص چسب یا رزین را به محل مورد نظر بزنید و سعی کنید ترک را کامل با چسب پر کنید و سطح را کاملاً صاف کنید تا یکدست شود. به زمانی که روی جعبه برای خشک شدن چسب درج شده توجه کنید. 
 5. یک ساعت صبر کنید و از روشویی استفاده نکنید تا لایه اول اپوکسی کامل خشک شود.
 6. اگر ترک عمیق است و نیاز دارد یک لایه دیگر اپوکسی مانند قبل به سطح بزنید. ترک‌هایی که روی روشویی ایجاد می‌شود معمولاً با دولایه اپوکسی ترمیم می‌شوند.
 7. بعد از لایه دوم اپوکسی 24 ساعت فرصت دهید تا چسب کامل خشک شود و در این مدت از روشویی استفاده نکنید تا چسب کامل اثر کند و استحکام کار بیشتر شود.
 8. بعد از خشک شدن کامل روشویی می‌توانید سطح را سنباده بزنید تا چسب و سطح روشویی یکدست شود. برای راحتی کار کمی سطح را مرطوب کنید.

تعمیر روشویی شکسته

 مراحل بالا را می‌توانید برای چسباندن دو قسمت شکسته روشویی اجرا کنید به این صورت که لبه‌های دو قسمت را سنباده بکشید سپس دو قسمت را چسب بزنید حالا روی هم بگذارید و فشار ثابتی وارد کنید تا بچسبد.

نکته: مقدار چسبی که به دو قسمت شکسته می‌زنید زیاد نباشد.

بهتر است 12 ساعت زمان دهید تا خشک شود و اگر چسب به بیرون کار آمده بود، سنباده بزنید تا یکدست شود.

تعمیر روشویی
تعمیر روشویی

سخن پایانی

گاهی ترک و شکستگی روشویی خیلی زیاد است و تعمیر آن به صرفه نیست و بهترین راه تعویض آن است. همچنین برای انتخاب روشویی می‌توانید با مطالعه بلاگ  انواع روشویی سرویس بهداشتی، یک انتخاب مناسب و بهتری نیز داشته باشید. همچنین برای ترمیم روشویی حتماً به این نکته توجه کنید که کار با رزین سخت است و ما چسب اپوکسی را بیشتر پیشنهاد می‌دهیم. اگر همچنان فکر می‌کنید که برای تعمیر روشویی شکسته تبحر کافی را ندارید، حتماً از افراد با تجربه در این حوزه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *