اخبار سایت

معرفی انواع شیرآلات آشپزخانه

شیرظرفشویی

آشپزخانه قلب هر خانه است و زمان زیادی از روز را در این محل سپری می‌کنیم. بنابراین هنگام ساخت آشپزخانه باید از امکانات و تجهیزات درجه یک استفاده کنیم. شیرآلات یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آشپزخانه است. امروزه انواع مختلفی از شیرآلات روانه بازار شده‌اند که با هر سلیقه و دکوراسیونی متناسب هستند. برای تهیه شیرآلات مناسب، ابتدا باید اطلاعاتی درباره انواع آن داشته باشیم. شیرآلات آشپزخانه با توجه به مدل، شیوه نصب، جنس و نوع‌ طراحی دسته بندی می‌شوند.

انواع مدل شیرآلات آشپزخانه

با توجه به سلایق و نیاز کاربران انواع مختلفی از شیرآلات تولید و عرضه می‌‌شود. چند نمونه از پرکاربرد‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • شیرآلات تک اهرمی که پرطرفدار‌ترین نوع شیرآلات هستند.
  • شیرآلات دو اهرمی که  یکی از اهرم‌ها کوچک‌تراست و برای خروج آب تصفیه استفاده می‌شود.
  • شیرآلات فنری که با کشیدن علم شیر به سمت پایین، شیراز جایگاه اصلی خود خارج می‌شود و با استفاده از آن می‌توان تمام بخش‌های سینک را تمیز کرد.
  • شیرآلات هوشمندی که به وسیله لمس حتی با دستکش، کار می‌کنند یا دارای سنسورچشمی هستند ونزدیک شدن دست‌ را حس می‌کنند. با استفاده از این نوع شیرآلات در مصرف آب صرفه جویی می‌شود.
  • شیرآلات رو گازی از جدیدترین مدل‌ها هستند. این شیر اغلب بالای گاز نصب می‌شود تا پر کردن قابله و کتری راحت‌تر انجام شود.

انواع شیرالات از نظر جنس

معمولا برای ساخت شیرآلات از برنج یا سرب خشک استفاده می‌شود. با توجه به اینکه امکان دارد سرب بعد از مدتی دچار خوردگی شده و از طریق آب وارد بدن شود، استفاده از شیرآلاتی که از جنس برنج هستند گزینه مناسب‌تری است. برای پوشش ظاهری شیرآلات هم از روکش‌های کروم، برنج، استیل، برنز، مس و… استفاده می‌کنند.

انواع شیرآلات از نظر شیوه نصب

نحوه نصب شیرآلات انواع مختلفی دارد و ما به سه مورد متداول آن اشاره می‌کنیم:

  • شیرآلاتی که به سینک متصل می‌شوند.
  • شیرآلاتی که مستقیم روی کابینت قرار می‌گیرند.
  • شیرآلاتی که به دیوار متصل می‌شوند.

سخن پایانی

امروزه همان گونه که گفتیم انواع مختلفی از شیرآلات موجود است. شما می‌توانید با توجه به نیازخود و سنجیدن تمام جوانب، مناسب‌ترین نوع را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *