اخبار سایت

سینک ظرفشویی خوب

شیرظرفشویی

حتماً می‌دانید که سینک ظرفشویی، یکی از مهم‌ترین تجهیزات کاربردی در آشپزخانه می‌باشد که روزانه استفاده زیادی نیاز از آن می‌شود. سینک ظرفشویی از آن دست وسایلی در منزل می‌باشد که در صورت نگهداری درست از آن، شاید شما هیچ وقت نیاز به تعویض آن پیدا نکنید. بدین ترتیب شما می‌بایست بهترین سینک ظرفشویی را برای خانه خود انتخاب نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید و انتخاب سینک ظرفشویی، حساب و کتاب را کمی کنار بگذارید زیرا قرار است وسیله‌ای خرید کنید که سالیان زیادی برای شما عمر نماید. همان طور که می‌دانید سینک جز وسایلی است که خانم‌های خانه‌دار بیشتر با آن سر و کار دارند. پس در انتخاب و خرید سینک نهایت دقت را به خرج دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از ویژگی‌های یک سینک ظرفشویی خوب را که باید در هنگام خرید به آن‌ها دقت کافی داشته باشید را به شما بگوییم.

 مشخصات سینک ظرفشویی خوب

آشپزخانه قلب تپنده‌ی هر خانه و سینک ظرفشویی یک شریان اصلی آن می‌باشد که می‌بایست نکاتی را در هنگام خرید آن برای آشپزخانه‌ی خود مد نظر قرار دهید.

1.ضخامت سینک

ضخامت سینک، یکی از مهم‌ترین نکاتی می‌باشد که شما می‌بایست موقع خرید سینک ظرفشویی به آن دقت کافی را داشته باشید. ضخامت سینک با عددی که پشت آن درج شده است مشخص می‌شود هر چه این عدد بالاتر باشد، جنس بهتری خواهد داشت زیرا در مقابل سرما و گرما مقاوم‌تر خواهد بود.

2.ایمنی سینک

امروزه انواع سینک‌های شیشه‌ای، سنگی و… به بازار وارد شده‌اند که بیشتر برای منازل مدرن و نیز افرادی که در منزل خود زیاد با سینک سر و کار ندارند استفاده می‌شود. اگر شما ساعات زیادی با سینک ظرفشویی سر و کار دارید و ایمن بودن آن برای شما بسیار مهم است بهتر است از سینک‌های فلزی استفاده نمایید.

3.سلامت سینک

امروزه سینک‌های غیر استاندارد زیادی وارد بازار شده‌اند که قیمت نسبتاً پایینی نیز دارند. جنس این سینک‌ها بیشتر از منگنز می‌باشد تا آلمینیوم و بر سلامت انسان در طولانی مدت تاثیر بدی خواهد داشت. بهترین جنس سینک آلمینیوم است.

4. ابعاد سینک

از نکات مهمی که باید قبل از خرید سینک به آن دقت داشته باشید، ابعاد سینک می‌باشد. شما می‌بایست قبل از خرید سینک، ابعاد و اندازه‌های مکانی که قرار است سینک در آن جا نصب شود را به دقت اندازه‌گیری کنید تا در هنگام نصب به مشکل برخورد نکنید. همچنین همیشه به اندازه‌ی 2 یا 5 سانتی‌متر از دو طرف فاصله بگیرید.

سخن پایانی

همان ‌طور که گفتیم سینک از اجزا مهم آشپزخانه می‌باشد. در این مقاله سعی کردیم 4 مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سینک خوب را برای شما بازگو کنیم. در نهایت شما با توجه به دکوراتیو آشپزخانه و چیدمان کابینت‌های‌تان می‌توانید انتخاب بهتری را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *