اخبار سایت

نکات بازسازی سرویس بهداشتی

نکات بازسازی سرویس بهداشتی

در بازسازی خانه، یکی از بخش‌های پر چالش بازسازی سرویس بهداشتی است که ممکن است ندانید از کجا باید شروع کنید. برای اینکه بتوانید این کار را راحت‌تر انجام دهید با ما همراه باشید تا نکات و ترفندهایی را در این رابطه به شما بگوییم. در ابتدا به نکات و مواردی که قبل از بازسازی باید به آن‌ها توجه کنید می‌پردازیم. برخی از این نکات عبارتند از:

 • مشخص نمودن بودجه خود
 • برنامه‌ریزی دقیق و مشاوره با متخصصان این حوزه
 • انتخاب رنگ مناسب
 • محل قرار گرفتن وسیله‌ها
 • سیستم تهویه با کیفیت
 • نورپردازی سرویس بهداشتی

از اولین چیزهایی که باید در مورد آن فکر کنید و تصمیم بگیرید این است در کل به چه چیزهایی نیاز دارید؟ توالت فرنگی یا ایرانی؟ کاشی یا سرامیک ؟ و موارد دیگر.

ترفندهای بازسازی

در ادامه چند مورد از ترفندهایی که در بازسازی سرویس بهداشتی بهتر است رعایت کنیم با هم بررسی می‌کنیم.

 • هزینه

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی بسته به کیفیت مصالح و تجهیزات و نوع بازسازی انتخاب شده متفاوت می‌باشد. در رابطه حتماً مشاوره با متخصصان این حوزه را در اولویت کار خود قرار دهید تا نقشه‌ی کاملی از کاری که می‌خواهید انجام دهید را با توجه به بودجه خود داشته باشید.

 • انتخاب رنگ

انتخاب رنگ یکی از تاثیرگذارترین موارد در فضا است. اگر سرویس بهداشتی کوچک باشد باید از رنگ‌های روشن، ملایم و خنثی استفاده کرد. رنگ‌های تیره و گرم باعث کوچک به نظر رسیدن فضاها می‌شود. در بازسازی سرویس بهداشتی بزرگ که به اندازه کافی فضا داریم محدودیتی در انتخاب رنگ نداریم و با توجه به سلیقه خود می‌توانید از رنگ‌های تیره و گرم استفاده کنید. رنگ‌های انتخاب شده بهتر است به گونه‌ای باشند که به مرور زمان باعث دلزدگی نشوند.

 • چیدمان وسیله‌ها

چیدمان وسیله‌ها و تجهیزات جدید باید طوری باشد که از فضا به صورت کاربردی و مفید استفاده شود مخصوصاً در فضاهای کوچک. همچنین استفاده از نورپردازی مناسب و آینه‌ها می‌تواند باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا شود.

 • تهویه

حتی اگر سرویس بهداشتی پنجره دارد باز هم تهویه را فراموش نکنید. زیرا به طور طبیعی سرویس بهداشتی در معرض رطوبت زیاد است پس باید برای جلوگیری از رشد هرگونه آلودگی از تهویه سرویس بهداشتی مطمئن شوید.

 • کف سازی سرویس بهداشتی

این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً کف سرویس بهداشتی را بازسازی کنید. کف سازی سرویس بهداشتی بخاطر نم و رطوبت همیشگی این فضا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. حتماً به شیب بندی و عایق بندی رطوبتی، مناسب هنگام بازسازی توجه کنید، تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری و عمر مصالح سرویس بهداشتی خود را تضمین کنید.

اولین گام در بازسازی سرویس بهداشتی، قطع کردن آب و برق است، زیرا هنگام کار در این فضاها احتمال آسیب به سیستم لوله کشی و برق وجود دارد.

جمع بندی

بازسازی سروریس بهداشتی می‌تواند به طول عمر ساختمان شما و جلوگیری از خسارت‌ها ناگهانی مثل ترکیدن لوله‌های پوسیده کمک کند و همچنین فضای راحت و کاربردی برای خود داشته باشید. فقط کافی است برای انتخاب طرح بازسازی خود وقت بگذارید و از شرکت‌ها و اشخاص متخصص این حوزه مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *